Closed Thread
Results 1 to 1 of 1
 1. #1

  Taht Odası: Gereçlerle ilgili Temel Koşullar

  Taht Odası gereçleri savaşta kazanılır ve ayrıca birçok bonus getirileri vardır. 300 adetten fazla, değişik güç ve etki içeren bonuslar mevcuttur ve bunlar oyunculara Taht Odalarını kendilerine özel olarak oluşturma imkanı sağlar. Her bir Taht Odası gereci 5 önemli bilgiyle tanımlanmaktadır: Tür, Kalite, Eki, Yükseltme ve Etki.

  Gereç Türü
  5 farklı Taht Odası gereci mevcuttur: Taht, Pencere, Duvar Halısı, Kalıntılar ve Yardım Kasesi. Gereç türü, gerecin ismiyle tanımlanmış olup, gereç semboli olarak görüntülenmektedir.

  Gereç Etkisi
  Gereç etkileri, krallığı güçlendiren veya zayıf kılan sihirlerdir. Bu etkiler örneğin; birliklerin gücünü arttırabilir, düşman birliklerin gücünü azaltabilir, kaynak üretimini arttırabilir ve birçok işlevleri daha vardır. Tüm güçlendiren ve zayıf kılan sihirler hk. bilgi edinmek buradan mümkündür: Taht Odası Etki Açıklamaları

  Her bir Taht Odası gereci 5 ayrı etki yaratabilmektedir. Ancak tüm 5 etki, aktif olmayabilir. Aktif olan etki sayısı, gerecin kalitesiyle bağlantılıdır.

  Gereç Kalitesi
  Gerecin kalitesi, aktif olan etki miktarını belirlemektedir. 6 ayrı kalite sınıflandırması mevcuttur: Basit, Yaygın, Alışılmamış, Ender, Epik ve Muhteşem

  Her bir gerecin kalite sınıflandırmasına göre aktif etki sayısı aşağıdaki gibidir:

  Basit - 0 aktif etki
  Yaygın - 1 aktif etki
  Alışılmamış - 2 aktif etki
  Ender - 3 aktif etki
  Epik - 4 aktif etki
  Muhteşem - 5 aktif etki

  Gereç tanımında, aktif gereçler siyah, pasif gereçler gri olarak gösterilemektedir.

  Gereç Yükseltme
  Tüm elde edilen gereçler, başlangıçta +0 değerindedir. Gereçlerin değeri arttıkça, 5 etki alanı da güçlenecektir. Şu anda gereç yükseltme işlevi daha uygulamaya sunulmamıştır ancak yakında uygulamaya konulması düşünülmektedir.

  Gereç Eki
  Taht Odası gerecinin adı, 3 bölümden oluşur: Kalite, Tür ve Eki. Gerecin eki, 5 etki arasında en güçlü olanından belirlenir.

  Örnek:
  Taht Odası Gereç Adı = Öfkeli Muhteşem Taht
  Tür = Taht, Kalite = Muhteşem, Eki = Öfke (5. etki, saldırı gücünü arttırır)

  Tüm gereç eki listesi hk. bilgi edinmek buradan mümkündür: Taht Odası etkileri hk. açıklamalar

  Taht Odası Bilgi Penceresi
  Taht Odası gereçleriyle ilgili tüm bilgiler (Tür, Kalite, Eki, Etki, Yükseltme) bu bilgi penceresinde sunulmaktadır. Bu Bilgi Penceresi, göstergeyle (Cursor) Taht Odası envaterindeki ilgili gerecin üzerine gidildiğinde belirecektir.

  Taht Odası Bilgi Penceresi için bir örnek:

  Name: Y0P78.png
Views: 369
Size: 21.9 KB

  1. Kalite 2. Tür 3. Eki 4. Yükseltme 5. Etki 6. Sembol - Taht Odası gereçi tanımının bütünü ve bu resim de Taht Odası envanterinde gönrüntülenmektedir.

  Şimdi Taht Odası Kılavuzuna geri dönünüz!
  Last edited by Alessandra G.; 03-09-2012 at 04:54 AM.


 
Closed Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
   Top